Program Aprilie 2024

Ziua, dataEveniment
Miercuri, 3 aprilie08:30 – Canonul de pocainta catre Domnul nostru Iisus Hristos si Paraclisul Maicii Domnului
17:30 – Taina Sf. Maslu
Joi, 4 aprilie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
Vineri, 5 aprilie07:30 – Ceasurile, Obednita, Liturghia Darurilor inainte Sfintite
16:00 – Pavecernita, Utrenia, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Sambata, 6 aprilie

Pomenirea celor adormiti

07:30 – Rugaciunile diminetii, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie, Parastas de obste pentru cei adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Duminica, 7 aprilie

Duminica a III-a din Post( a Sf. Cruci) Bunavestire(Dezlegare la peste)

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Bunei Vestiri
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 9 aprilie18:00 – Ora de cateheza pentru adulti
Miercuri, 10 aprilie08:30 – Canonul de pocainta catre Domnul nostru Iisus Hristos si Paraclisul Maicii Domnului
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 12 aprilie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Sambata, 13 aprilie

Pomenirea celor adormiti

07:30 – Rugaciunile diminetii, Ceasurile, Parastas de obste pentru cei adormiti
08:30 – Sf. Liturghie
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Duminica, 14 aprilie

Duminica a IV-a din Post( a Sf. Cuv. Ioan Scararul)

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
Canonul de pocainta catre Domnul nostru Iisus Hristos si Paraclisul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 16 aprilie18:00 – Ora de cateheza pentru adulti
Miercuri , 17 aprilie08:30 – Canonul de pocainta catre Domnul nostru Iisus Hristos si Paraclisul Maicii Domnului
17:00 – Canonul cel Mare a Sf Andrei Criteanul
Joi, 18 aprilie17:30- Taina Sf. Maslu
Vineri, 19 aprilie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Sambata, 20 aprilie

Pomenirea celor adormiti/ Sambata Acatistului

07:30 – Rugaciunile diminetii, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie
Parastas de obste pentru cei adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Taina Spovedaniei
Duminica, 21 aprilie

Duminica a V-a din Post( a Sf. Cuv. Maria Egipteanca)

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
Canonul de pocainta catre Domnul nostru Iisus Hristos si Paraclisul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 23 aprilie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
18:00 – Ora de cateheza pentru adulti
Miercuri, 24 aprilie07:30 – Ceasurile, Obednita
Liturghia Darurilor Inainte Sfintite
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 26 aprilie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
Taina Spovedaniei
Sambata, 27 aprilie

Sambata lui Lazar

07:30 – Rugaciunile diminetii, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie
Parastas de obste pentru cei adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Taina Spovedaniei
Duminica, 28 aprilie

Duminica a VI-a din Post( a Floriilor)

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
Canonul de pocainta catre Domnul nostru Iisus Hristos si Paraclisul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 30 aprilie17:30 – Taina Sf. Maslu

Program Martie 2024

Ziua, dataEveniment
Sâmbătă, 2 martie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 3 martie

Duminica Fiului Risipitor

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 6 martie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 8 martie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I

Sâmbătă, 9 martie

Sambata mortilor

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
08:00 – Sf. Liturghie, Parastas de obste pentru cei adormiti
14:00/15:00- Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 10 martie

Duminica Infricosatoarei Judecati, Lasatul secului de carne

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului Nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 13 martie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sâmbătă, 16 martie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 17 martie

Duminica izgonirii lui Adam din Rai, lasatul sec de branza, Duminica iertarii

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
Luni, 18 martie

Inceputul Postului Mare

17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare
Marti, 19 martie17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare
Miercuri, 20 martie07:30 – Utrenia, Ceasurile,Obednita, Liturghia Darurilor Inainte Sfintite
17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare
Joi, 21 martie17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare
Vineri, 22 martie

Sf. 40 Mc. Din Sevastia

07:30 – Utrenia, Ceasurile,Obednita, Liturghia Darurilor Inainte Sfintite
16:00 – Pavecernita, Utrenia, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Sâmbătă, 23 martie

Sf. Mare Mc. Teodor Tiron

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie
14:00/15:00- Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I, Taina Spovedaniei

Duminică, 24 martie

Duminica Ortodoxiei

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Patimilor Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 26 martie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Miercuri, 27 martie07:30 – Ceasurile,Obednita, Liturghia Darurilor Inainte Sfintite
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 29 martie16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I, Taina Spovedaniei
Sâmbătă, 30 martie

Cuv. Alexei, Omul lui Dumnezeu, Pomenirea celor adormiti, Sambata mortilor

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie
14:00/15:00- Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I, Taina Spovedaniei

Duminică, 31 martie

Duminica a II-a din Post a Sf. Grigorie Palama


07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Canonul de pocainta. Paraclisul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie

Program Februarie 2024

Ziua, dataEveniment
Sambata, 3 februarie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul, Acatistul Sf. Maxim Marturisitorul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 4 februarie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului bucuria celor necajiti
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 6 februarie08:30 - Acatistul Sf. Fer. Xenia din Petrsburg
Miercuri, 7 februarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov, Acatistul Sf. Grigore Teologul
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 10 februarie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 11 februarie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Luni, 12 februarie

Soborul Sf. Trei Ierarhi

07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Trei Ierarhi
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 14 februarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa

Joi, 15 februarie

Intampinarea Domnului

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Intâmpinării Domnului
08:30 – Sf. Liturghie
Sambata, 17 februarie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 18 februarie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 21 februarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi, 22 februarie16:00 – Vecernia,Utrenia, Ceasul I
Vineri, 23 februarie

Sf. Mc. Haralambie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
08.00 – Sf. Liturghie
17:30 – Taina Sf. Maslu
Sambata, 24 februarie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 25 februarie

Daminica Vamesului si a Fariseului (Inceputul Triodului)

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 28 februarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa

Program Ianuarie 2024

Ziua, dataEveniment
Miercuri, 3 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi, 4 ianuarie

Sf. Mare Mc. Anastasia

08:30 – Acatistul Sf. Mc. Anastasia
Vineri, 5 ianuarie08:00 – Ceasurile Imparatesti
Sambata, 6 ianuarie

Ajunul Nasterii Domnului

08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 7 ianuarie

Nasterea Domnului nostru Iisus Hristos

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Nasterii Domnului Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Vecernia

Luni, 8 ianuarie

Soborul Maicii Domnului

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Marti, 9 ianuarie

Sf. Mc. Si Arhidiacon Stefan

08:30 – Acatistul Sf. Mc. Si Arhidiacon Stefan
Miercuri, 10 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 13 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 14 ianuarie

Taierea imprejur a Domnului. Sf. Vasile cel Mare

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Vasile cel Mare
09:00 – Sf. Liturghie
14:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Luni, 15 ianuarie

Sf. Serafim de Sarov (Hramul Bisericii)

07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Serafim de Sarov
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 17 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
16:00 – Vecernia, Utrenia

Joi, 18 ianuarie

Ajunul Botezului Domnului (Zi de Post)

06:00 – Ceasurile Imparatesti, Sf. Liturghie, Sfintirea cea Mare a apei
14:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Vineri, 19 ianuarie

Botezului Domnului (Boboteaza)

07:00 – Ceasurile, Sf. Liturghie, Sfintirea cea Mare a apei
14:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Sambata, 20 ianuarie

Soborul Sf. Ioan Botezatorul

07:30 – Rug. Diminetii, Ceasurile, Acatistul Sf. Ioan Botezatorul
09:00 – Sf. Liturghie
14:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminica, 21 ianuarie

Duminica dupa Botezul Domnului

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Antipa de la Calapodesti
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 24 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Teodosie cel Mare, Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi, 25 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Mc. Tatiana
Vineri, 26 ianuarie17:30 – Taina Sf. Maslu
Sambata, 27 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 28 ianuarie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Antonie cel Mare
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 31 ianuarie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa

Program Decembrie 2023

Ziua, dataEveniment
Sambata, 2 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 3 decembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Luni, 4 decembrie

Intrarea in Biserica a Maicii Domnului

07:30 – Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 6 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi 7 decembrie

Sf. Mc. Ecaterina

08:30 – Acatistul Sf. Mc. Ecaterina
Sambata, 9 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 10 decembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
Luni, 11 decembrie16:00 – Vecernia si Utrenia, Ceasul I
Marti, 12 Decembrie07:30 – Ceasurile
08:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Miercuri, 13 decembrie

Sf. Ap. Andrei cel Intai Chemat

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile,Acatistu Sf. Ap. Andrei
08:30 – Sf. Liturghie
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 16 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 17 decembrie

Sf. Mc. Varvara

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistu Sf. Mc. Varvara
09:00 – Sf. Liturghie
Luni, 18 decembrie

Sf. Cuv. Sava cel Sfintit

08:30 – Acatistul Sf. Sava
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Marti, 19 decembrie

Sf. Ierarh Nicolae

07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Ierarh Nicolae
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 20 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 23 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00 - Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 24 decembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Ierarh Nectarie
09:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Luni, 25 decembrie

Sf. Irh. Spiridon al Trimitundei

07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Irh. Spiridon
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 27 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 29 decembrie17:30 – Taina Sf. Maslu
Sambata, 30 decembrie08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 31 decembrie

Duminica Inaintea Nasterii Domnului

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatist de mulțumire Lui Dumnezeu pentru toate
09:00 – Sf. Liturghie, Tedeum de mulțumire la cumpăna dintre ani

Program Noiembrie 2023

Ziua, dataEveniment
Miercuri, 1 noiembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 3 noiembrie16:00 – Vecernia, Utrenia Ceasul I
Sambata, 4 noiembrie

Sambata Mortilor

07:30 – Ceasurile
08:00 – Sf. Liturghie, Parastas de obste pentru cei adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 5 noiembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului Bucuria tuturor celor necăjiți
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 7 noiembrie16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Miercuri, 8 noiembrie

Sf. Mare Mc. Dimitrie Izvoratorul de Mir

07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Mare Mc. Dimitrie
08:30 – Sf. Liturghie
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 11 noiembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 12 noiembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 15 noiembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 18 noiembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 20 noiembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Mc. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
Luni, 20 noiembrie16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Marti, 21 noiembrie

Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil

07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 22 noiembrie

Sf. Irh. Nectarie din Eghina

08:30 – Acatistul Sf. Irh. Nectarie din Eghina, Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 24 noiembrie

Sf. Mc. Mina

08:30 – Acatistul Sf. Mc. Mina
17:30 – Taina Sf. Maslu
Sambata, 25 noiembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 26 noiembrie

Sf. Irh. Ioan Gura de Aur

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Irh. Ioan Gura de Aur
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 28 noiembrie

Inceputul Postului Nasterii Domnului/Cuv. Paisie de la Neamț

08:30 – Acatistul Sf. Paisie de la Neamț
Miercuri, 29 noiembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa

Program Octombrie 2023

Ziua, dataEveniment
Duminica, 1 octombrieDuminica Dupa Inaltarea Sf. Cruci
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 4 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 7 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 8 octombrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Ioan Teologul
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 11 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 13 octombrie16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Sambata, 14 octombrieAcoperemantul Maicii Domnului
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului
08:30 – Sf. Liturghie
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 15 octombrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 18 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 21 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 22 octombrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Ierarh Nectarie
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 25 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi, 26 octombrie16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Vineri, 27 octombrieSf. Cuv. Parascheva
07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Cuv. Parascheva
08:30 – Sf. Liturghie
17:30 – Sf. Maslu
Sambata, 28 octombrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
14:00/15:00- Scoala de cateheza pentru copii
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 29 octombrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Ierarh Nectarie
09:00 – Sf. Liturghie
16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
Luni, 30 octombrieSlujba in cinstea aducerii in biserica noastra a copiei Icoanei facatoare de minuni a Maicii Domnului Pantanasa
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
08:30 – Sf. Liturghie
Procesiune in jurul Bisericii cu Icoana Maicii Domnului Pantanasa
Ora de cateheza pentru adulti

Program Septembrie 2023

Ziua, dataEveniment
Sâmbătă, 2 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiți
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminică, 3 septembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului Nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 6 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 8 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Mc. Adrian și Natalia
Sâmbătă, 9 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00/16:00- Școala de cateheză pentru copii
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminică, 10 septembrie07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Mărturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Luni, 11 septembrieTăierea Capului Sf. Pr. Ioan Botezătorul (Zi de post)
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Pr. Ioan Botezătorul
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 13 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sâmbătă, 16 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00/16:00- Școala de cateheză pentru copii
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminică, 17 septembrieSf. Irh. Dionisie Episcopul Cetatii Albe
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Irh. Dionisie Episcopul Cetatii Albe
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 20 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Joi, 21 septembrieNașterea Maicii Domnului
07:30 –Ceasurile, Acatistul Nașterii Maicii Domnului
08:30 – Sf. Liturghie
Sâmbătă, 23 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00/16:00- Școala de cateheză pentru copii
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminică, 25 septembrieDuminica înaintea Înălțării Sf. Cruci
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Cuv. Agafia de la Cuselauca
09:00 – Sf. Liturghie
Marți, 27 septembrie17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Miercuri, 27 septembrieÎnălțarea Sf. Cruci (Zi de Post)
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Cruci
08:30 – Sf. Liturghie
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Vineri, 29 septembrie17:30 – Sf. Maslu
Sâmbătă, 30 septembrie08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00/16:00- Școala de cateheză pentru copii
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Program August 2023

Ziua, dataEveniment
Marti, 1 augustSf. Cuv. Serafim de Sarov
07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Cuv. Serafim de Sarov
08:00 – Sf. Liturghie
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Miercuri, 2 augustSf. Prooroc Ilie
07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Pr. Ilie
08:30 – Sf. Liturghie
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi, 3 august17:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
Vineri, 4 augustSf. Maria Magdalena si Sf. Mc. Foca
07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Maria Magdalena
08:30 – Sf. Liturghie
Sambata, 5 august08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 6 august07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Mc. Hristina
09:00 – Sf. Liturghie
Marti, 8 august17:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
Miercuri, 9 augustSf. Mc. si tamaduitor Pantelimon
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie, Taina Sf. Maslu
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 12 august08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 13 augustLasatul secului pentru Postul Adormirii Maicii Domnului
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
17:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
Luni, 14 augustScoaterea Sf. Cruci. Sf. Mc. Macabei, (Inceputul Postului Adormirii Maicii Domnului)
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Cruci
08:30 – Sf. Liturghie
Miercuri, 16 augustSf. Martiri Brancoveni
08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov, Acatistul Sf. Martiri Brancoveni
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Joi, 17 augustSf. Gheorghe Pelerinul
08:30 – Acatistul Sf. Gheorghe Pelerinul
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Vineri, 18 augustSf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul, (Hramul Bisericii)
07:30 – Ceasurile, Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob
09:00 – Sf. Liturghie
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Sambata, 19 augustSchimbarea la Fata a Domnului
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Schimbarii la Fața a Domnului
08:30 – Sf. Liturghie, Sfintirea Prinoaselor de struguri si a altor roade
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 20 august07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Sf. Marturisitori
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 23 august08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa
Sambata, 26 august08:30 – Acatistul Sf. Cuv. Ioan Iacob Hozevitul
09:00 – Pomenirea celor adormiti
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
Duminica, 27 august07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie
17:00 – Slujba Privegherii cu Prohodul Maicii Domnului, Ceasul I
Luni, 28 augustAdormirea Maicii Domnului
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile, Acatistul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
Miercuri, 30 august08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
18:00 – Acatistul Maicii Domnului Pantanasa