Program liturgic - Martie 2020

Duminică, 1 martie

Lăsatul secului pentru Postul Mare
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Domnului Nostru Iisus Hristos
09:00 – Sf. Liturghie

Luni, 2 martie

Începutul Postului Mare
17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare

Marți, 3 martie

17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare

Miercuri, 4 martie

17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare

Joi, 5 martie

17:30 – Pavecernița cu Canonul cel Mare
            Taina Spovedaniei

Vineri, 6 martie

07:30 – Ceasuile, Obednița
            Liturghia Darurilor Înainte Sfințite
16:00 – Pavecernița, Utrenia, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Sîmbătă, 7 martie

Sf. Mc. Teodor Tiron
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
09:00 – Sf. Liturghie
            Pomenirea celor adormiți
14:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mică)
15:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mare)
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Duminică, 8 martie

Duminica Ortodoxiei
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Canonul de pocăință și Paraclisul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
            Ora de cateheză pentru adulți

Miercuri, 11 martie

08:30 – Canonul de pocăință către Domnul Iisus Hristos
17:30 – Taina Sf. Maslu

Vineri, 13 martie

16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Sîmbătă, 14 martie

Pomenirea celor adormiți
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul pentru cei adormiți
09:00 – Sf. Liturghie
            Parastas pentru cei adormiți
14:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mică)
15:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mare)
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Duminică, 15 martie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Canonul de pocăință și Paraclisul Maicii Domnului
09:00 – Sf. Liturghie
            Ora de cateheză pentru adulți

Marți, 17 martie

16:00 – Vecernia, Utrenia
            Taina Spovedaniei

Miercuri, 18 martie

07:00 – Ceasurile 1, 3, 6, 9, Obednița
            Liturghia Darurilor Înainte Sfințite

Vineri, 20 martie

16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Sîmbătă, 21 martie

Pomenirea celor adormiți
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul pentru cei adormiți
09:00 – Sf. Liturghie
            Parastas pentru cei adormiți
14:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mică)
15:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mare)
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Duminică, 22 martie

Duminica Sfintei Cruci, Sf. 40 de Mucenici din Sevastia
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. 40 de Mucenici
09:00 – Sf. Liturghie
            Ora de Cateheză pentru adulți

Miercuri, 25 martie

08:30 – Canonul de Pocăință și Paraclisul Maicii Domnului
17:30 – Taina Sf. Maslu

Vineri, 27 martie

16:00 – Vecernia, Utrenia, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Sîmbătă, 28 martie

Pomenirea celor adormiți
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul pentru cei adormiți
09:00 – Sf. Liturghie
            Parastas pentru cei adormiți
14:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mică)
15:00 – Școala de cateheză pentru copii (grupa mare)
16:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I
            Taina Spovedaniei

Duminică, 29 martie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. Alexie, Omul lui Dumnezeu
09:00 – Sf. Liturghie
            Ora de Cateheză pentru adulți
16:00 – Vecernia

Luni, 30 martie

Cuviosul Alexie, Omul lui Dumnezeu
07:00 – Utrenia, Ceasurile, Obednița
            Liturghia Darurilor Înainte Sfințite