Program liturgic - Noiembrie 2017

Vineri, 3 noiembrie

16:00 – Vecernia și Utrenia

Sîmbătă, 4 noiembrie

Sîmbăta morților
07:30 – Ceasurile
08:00 – Sf. Liturghie
            Pomenirea de obște a tuturor celor adormiți
15:00 – Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba privegherii

Duminică, 5 noiembrie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Maicii Domnului “Bucuria tuturor celor necăjiți”
09:00 – Sf. Liturghie

Marți, 7 noiembrie

16:00 – Slujba privegherii
18:30 – Școala de cateheză pentru maturi

Miercuri, 8 noiembrie

Sf. Mare Mc. Dimitrie izvorîtorul de Mir
07:30 – Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie
            Acatistul Sf. Mc. Dimitrie izvorîtorul de Mir și Sf. Dimitrie Basarabov

Sîmbătă, 11 noiembrie

09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00 – Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba privegherii

Duminică, 12 noiembrie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. Mc. Mărturisitori
09:00 – Sf. Liturghie

Marți, 14 noiembrie

18:30 – Școala de cateheză pentru maturi

Sîmbătă, 18 noiembrie

09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00 – Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba privegherii

Duminică, 19 noiembrie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. Ioan Iacob
09:00 – Sf. Liturghie

Luni, 20 noiembrie

16:00 – Slujba privegherii

Marți, 21 noiembrie

Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
08:30 – Sf. Liturghie
            Acatistul Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil
18:30 – Școala de cateheză pentru maturi

Vineri, 24 noiembrie

Sf. Mare Mc. Mina
08:30 – Acatistul Sf. Mc. Mina
17:30 – Taina Sf. Maslu

Sîmbătă, 25 noiembrie

09:00 – Pomenirea celor adormiți
15:00 – Școala de cateheză pentru copii
16:00 – Slujba privegherii

Duminică, 26 noiembrie

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. Trei Ierarhi Vasile, Grigorie și Ioan
09:00 – Sf. Liturghie

Marți, 28 noiembrie

Începutul postului Nașterii Domnului
18:30 – Școala de cateheză pentru maturi