Program liturgic - Iunie 2021

Miercuri, 2 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Joi, 3 iunie

Sf. Împărați Constantin și Elena
07:30 – Ceasurile
            Acatistul Sf. Constantin și Elena
08:30 – Sf. Liturghie

Sâmbătă, 5 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob
09:00 – Pomenirea celor adormiți
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 6 iunie

Duminica VI după Paști (a Orbului)
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. Fer. Xenia din Petersburg
09:00 – Sf. Liturghie

Miercuri, 9 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Joi, 10 iunie

Înălțarea Domnului
07:30 – Ceasurile
            Acatistul Înălțării Domnului
08:30 – Sf. Liturghie

Sâmbătă, 12 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob
09:00 – Pomenirea celor adormiți
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 13 iunie

Duminica VII după Paști (a Sf. Par. De la Sin. I Ecumernic)
07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Sf. Luca al Crimeii
09:00 – Sf. Liturghie

Marți, 15 iunie

Sf. Mc. Ioan cel Nou de la Suceava
08:30 – Acatistul Sf. Mc. Ioan cel Nou

Miercuri, 16 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov

Vineri, 18 iunie

17:00 – Vecernia.Utrenia. Ceasul I

Sâmbătă, 19 iunie

Sâmbăta Morților
07:30 – Ceasurile
08:00 – Sf. Liturghie
            Parastas de obște pentru cei adormiti
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 20 iunie

Pogorarea Sf. Duh. Duminica Mare
07:30 – Rugăciunea Diminetii, Ceasurile
            Acatistul Sf. Treimi
09:00 – Sf. Liturghie
            Vecernia

Luni, 21 iunie

Sfânta Treime
07:00 – Utrenia. Ceasurile
            Sf. Liturghie

Marți, 22 iunie

Sf. Fericita Agafia de la Cușelăuca
08:30 – Acatistul Sf. Agafia

Miercuri, 23 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov

Vineri, 25 iunie

17:30 – Taina Sf. Maslu

Sâmbătă, 26 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Ioan Iacob
09:00 – Pomenirea celor adormiți
17:00 – Slujba Privegherii, Ceasul I

Duminică, 27 iunie

Duminica Tuturor Sfinților
(Lăsatul de sec pentru postul Sf.Apostoli)

07:30 – Rugăciunea Dimineții, Ceasurile
            Acatistul Tuturor Sfinților
09:00 – Sf. Liturghie

Miercuri, 30 iunie

08:30 – Acatistul Sf. Serafim de Sarov